A-Ö  
Musikskolan


Kontaktcenter

Kontakta gärna kommunens kontaktcenter om du har några frågor eller funderingar.

Telefon: 0371-810 00
Skicka e-post till kommunen

Direktkontakt

För att komma i kontakt direkt med musikskolan:

Telefon: 0371-812 93
Skicka e-post till musikskolan

Kontakt

Har du frågor om  Musikskolans verksamhet är du välkommen att ta kontakt:
tel: 0371-81293länk till annan webbplats  
epost: musikskolan@gislaved.se  

adress:
Musikskolan Gislaved
Södra Storgatan 34
332 33 Gislaved

Musikskolans personal

Musikskolechef Veronika Lorentzson veronika.lorentzson@edu.gislaved.se

Bitr musikledare Ann-Cathrine André ann-cathrin.andre@edu.gislaved.se piano, kompanjonklasser, ES, ES-samordnare"

Assistent Madeleine Lagerstedt musikskolan@gislaved.se

Bodil Axelsson bodaxe@edu.gislaved.se klarinett,Saxofon, ES, ensemble

Johanna Andersson johanna.andersson2@edu.gislaved.se trombon, ensemble, ES

Annika Björkenbo annbjo1@edu.gislaved.se violin, ES, ensemble

Lena Björn lenbjo@edu.gislaved.se tvärflöjt, ES, ensemble

Urban Björn urbbjo@edu.gislaved.se sång, gitarr, ES, ensemble,

Michael Bogren micbog@edu.gislaved.se piano,teori,ensemble

Jane  Petersson jane.petersson@edu.gislaved.se cello, kontrabas, ensemble, ES

Lillemor Gradin lilgra@edu.gislaved.se piano, kompanjonklasser, ensemble

Marcus Gunnarsson marcus.gunnarsson@edu.gislaved.se piano, ensemble

Olga Gröndahl olggro@edu.gislaved.se piano, ES

Lena Johannesson lenjoh@edu.gislaved.se blockflöjt, gitarr, sång

Jonny Johansson jonjoh@edu.gislaved.se violin, ensemble, dataansvarig

Magnus Karlsson magkar@edu.gislaved.se gitarr, elgitarr, ensemble, ES

Margaretha Karlsson markar3@edu.gislaved.se kompanjonklasser, piano, tvärflöjt, kör, gitarr, ES

Mikael Karlsson mikael.karlsson@edu.gislaved.se kompanjonklasser

Alexander Kroon alekro@edu.gislaved.se slagverk, ensemble, Gislaved Drum Corps, ES

Frida Persson frida.persson@edu.gislaved.se violin, ensemble

Kent Lindén kenlin@edu.gislaved.se slagverk, ensemble, Gislaved Drum&Drill Corps

Staffan Lindqvist sgslin@edu.gislaved.se violin, suzukiviolin, ensemble

Bernt Lundgren bernt.lundgren@edu.gislaved.se gitarr, elgitarr, elbas, ensemble,

Jan Mogren janmog@edu.gislaved.se trumpet, valthorn, ensemble, ES 

Maria Nordström marnor@edu.gislaved.se sång, ensemble, ES

Mats Nyström matnys@edu.gislaved.se elgitarr, elbas, kontrabas, gitarr, ensemble, ES

Stefan Petzén stepet@edu.gislaved.se gitarr

Anette Rundberg anerun@edu.gislaved.se sång, ensemble, ES

Conny Sundman, conny.sundman@edu.gislaved.se saxofon, ensemble, ES

Katrin Westerlund katwes@edu.gislaved.se klarinett, saxofon, piano, ensemble,